Czytaki dla osób z dysfunkcją wzroku w naszej bibliotece

Czytaki dla osób z dysfunkcją wzroku w naszej bibliotece

19 stycznia, 2023 0 przez Justyna Kowalczyk

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu “Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku” realizowanego przez Stowarzyszenie Larix. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu nasza biblioteka otrzymała nieodpłatnie egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Nasza placówka wypożycza urządzenia osobom niepełnosprawnym. które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku.

Stowarzyszenie “Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie “Larix” księgozbiór, będzie wciąż powiększany o nowe, ciekawe pozycje książkowe.

Logo Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Larix

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix