GRY PARAGRAFOWE

GRY PARAGRAFOWE

3 lutego, 2023 Wyłączono przez Marzanna Tchórz

Dziś mamy  nową propozycję. Z myślą o Was, rozszerzyliśmy nasz asortyment o gry paragrafowe. Na początek proponujemy dwie: “Koszmar Alicji w Krainie Czarów” Jonathana Greena oraz “Świrownię” Łukasza Radeckiego.

Amatorów gier książkowych zapraszamy do podzielenia się z nami, w komentarzu,  opinią na temat paragrafówek, a także własnymi propozycjami tych gier.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z tym gatunkiem, krótki opis:

Gra paragrafowa – gra książkowa (gamebook), oparta na wyobraźni gracza, podobna do gry fabularnej, ale przeznaczona najczęściej dla jednej osoby. Inne nazwy gier paragrafowych to fantasolo (nazwa używana w Polsce w latach osiemdziesiątych do oznaczenia polskiego odpowiednika gier książkowych typu „fighting fantasy”[1]) lub paragrafówki.

Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce (stąd nazwa). W trakcie gry można zbierać przedmioty (swój stan posiadania gracz przeważnie zapisuje na osobnej kartce) i ich używać, zmieniają się także takie wartości jak siła czy punkty życia.                                                                   ( źródło: Wikipedia)

Zapraszamy do biblioteki!