“Lipiany czytają – taka gmina!”

“Lipiany czytają – taka gmina!”

5 maja, 2023 Wyłączono przez Marzanna Tchórz

‘Lipiany czytają – taka gmina!” to akcja, którą współtworzycie z nami, proponując czytelnikom ciekawe lektury.                  Dziś kolejna propozycja, zaprzyjaźnionej z nami, Eweliny Białogołąbek.

Ewa Przydryga „Pomornica”

Julia po latach znów wprowadza się do swojego dawnego domu. Tym razem towarzyszy jej niedawno poślubiony Wiktor. Ma nadzieję, że uda się jej zapomnieć o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na terenie tej właśnie posesji. Przeszłość ma jednak to do siebie, iż lubi wracać i burzyć z trudem odzyskany spokój. Czy kobieta wypląta się z niebezpiecznej gry, w którą została wciągnięta? Kto tak usilnie próbuje zrujnować jej życie?

Większość z Was wie, że jestem typową okładkową sroczką. Klimatyczna oprawa graficzna tej książki po prostu nie mogła od razu nie wpaść mi w oko. Dodatkowo faktura materiału, z którego została wykonana, przypomina w dotyku aksamit, co uprzyjemnia doznania czytelnicze.

Autorka przedstawia całą historię z perspektywy dwóch ważnych z perspektywy głównych bohaterów punktów czasowych oraz w różnych sposobach narracji. Pozwala to odbiorcy w sposób zrozumiały i przejrzysty podążać za rozwojem fabuły. Mroczna atmosfera, przepełniona napięciem, zagęszcza się z każdym przeczytanym rozdziałem, a czytelnik wpada w szalony wir domysłów, podejrzeń, emocji bądź sekretów, które dopiero w końcówce wskakują na swoje właściwe miejsce niczym elementy misternie stworzonej układanki. Postaci wykreowane zostały w sposób dokładny, przemyślany, a ich portrety psychologiczne stoją na bardzo wysokim poziomie.

To intrygująca opowieść o stracie, zgubnych emocjach, zatrważających zakamarkach ludzkiego umysłu, skomplikowanych relacjach rodzinnych, zdradzie oraz zemście. Poznamy też wiele bolesnych tajemnic z przeszłości, które uśpione tylko czekają, by je wybudzić i wyciągnąć na światło dzienne, żeby mogły zdeterminować dalsze życie wszystkich zainteresowanych.

Pisarka oprócz świetnego thrillera zaserwowała nam również wiele tematów do refleksji. Jednymi z nich są miłość i zaufanie. Wiadomo, że te aspekty w odniesieniu do dziecka lub innego członka rodziny są podstawą jej funkcjonowania. Niemniej, gdy wydają się być zupełnie ślepe, albo kiedy brakuje widocznego zainteresowania ze strony najbliższych, może to doprowadzić do nieprzewidywalnych, a czasem wręcz tragicznych skutków.

Czy tak jak ja dacie się osączyć tej fascynującej pozycji? Gorąco polecam!!!

Ewelina Białogołąbek

https://muza.com.pl/pl/products/pomornica-9606.html

Czekamy na kolejne ciekawe propozycje.