Wieczór z Osiecką

8 czerwca, 2022 Wyłączono przez Justyna Kowalczyk

4 czerwca w sobotnie popołudnie odbył się “Wieczór z Osiecką”. Na bibliotecznym atrium, licznie przybyli goście, mieli okazję obejrzeć spektakl na podstawie “Listów śpiewających” Agnieszki Osieckiej, patronki naszej biblioteki, pt. “Miny do lustra”. Przedstawienie zostało przygotowane przez lipiańską nauczycielkę panią Julitę Herezo. W przedstawieniu brali udział uczniowie ZS w Lipianach, którzy wzbudzili wielki zachwyt i aplauz odegranymi przez siebie rolami. W nagrodę za pracę Burmistrz Lipian, pan Bartłomiej Królikowski, ufundował młodym aktorom tort.

Agnieszka Osiecka, to nie tylko autorka scenariuszy, to również znakomita autorka tekstów piosenek. Druga część wieczoru była dawką niesamowitej muzycznej energii. Wybrane utwory z tekstami poetki zostały zaśpiewane przez lipiański muzyczny duet, Państwa Małgorzaty i Bartka Michalczyków. Zachęcili oni także do uczestnictwa we wspólnym śpiewaniu zgromadzoną publiczność.

Przy okazji “Wieczoru z Osiecką” miłym akcentem było podziękowanie za jubileusz pracy zawodowej dwóm bibliotekarkom. Pani Wiesława Wojtuń, bibliotekarka Oddziału dla Dzieci i Młodzieży obchodziła w czerwcu jubileusz 40-lecia swojej pracy zawodowej, i to w jednym miejscu pracy. Natomiast pani Marzanna Tchórz, bibliotekarka Oddziału dla Dorosłych, świętowała swoje 20-lecie. Serdecznie koleżankom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Poniżej link do nagrania ze spektaklu:

Miny do lustra – YouTube

Facebook